Tarih Çevirme Kılavuzu

Miladi, Hicri, Rumi takvimler arasında tarih çevirme işlemi yapmak istiyorsanız, işte size en doğru adres. Türk Tarih Kurumu tarafından geliştirilen tarih çevirici.

Miladi, Rumi ve Hicri takvimler arasında tarih çevirmek, oldukça riskli bir işlemdir. Zira tarihler arasında çevirme işlemi yaparken gerçekleşecek en ufak bir hata çalışmalarınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Günümüz teknolojisinin gelişimiyle birlikte sanal ortamda onlarca internet sitesinde tarih çevirme programları yer almış durumda. Ancak dediğimiz gibi tüm bu çevirme işlemlerinin ne derece risk taşıdığı ortada. Bu nedenle güvenilir bir çeviriciye ihtiyacımız olacaktır. Tam da bu noktada Türk Tarih Kurumu devreye giriyor ve Tarih Çevirme Kılavuzu‘nu geliştiriyor.

Geçmişten günümüze ay veya güneş takvimlerini kullanmış olmamızdan dolayı takvimler arasında sapmalar meydana gelmektedir. Bu sapmalar tarih çalışmalarını oldukça etkilemekte. Bu nedenle güvenilir bir program geliştirilmiş olması son derece önemlidir. Türk Tarih Kurumu‘nun geliştirmiş olduğu Tarih Çevirme Kılavuzu da bu anlamda defalarca test edilmiş ve güvenilirliği ispatlanmıştır.

Buraya tıklayarak siz de tarih çevirme kılavuzunu kullanabilirsiniz.