Nükleer Felaket: Hiroshima & Nagasaki (+Video)

6 Ağustos – 9 Ağustos tarihleri, Amerika Birleşik Devletleri‘nin Japonya‘yı atom bombası ile hedef almasının yıl dönümü. Katliamın yıl dönümü…

2. Dünya Savaşı yılları… İnsanoğlu tarihinde görüp görebileceği en büyük yıkımı sergiliyor. Can ve mal kayıplarının hesabı tutulabilir gibi değil. En güçlü olmak, en çok zararı vermek ve kendi iradesini ayakta tutmak için tüm güçlerini savaşa seferber eden devletlerden bir tanesi de Amerika Birleşik Devletleri. Tıpkı Japonya, Almanya ve diğerleri gibi.

Bir varoluş mücadelesi ne kadar çirkin olabilirdi? Bunun sonu nereye varırdı? Bunun cevabı bilinmiyordu. Takvimler 6 Ağustos 1945 tarihini gösterene kadar. O gün ne mi oldu? O gün, Dünya’nın kaderini, sonraki 40-50 yılını hatta günümüzü bile şekillendirdi. Dünya’nın kutuplaşması ve nükleer güce verilen önem artmasıyla milyarlarca insan olası bir nükleer savaşta olacakları düşünmekten alıkoyamadı kendini.

*Sahiden iki kutuplu Dünya’da bir nükleer savaş gerçekleşseydi ne olurdu? Biz bu savaşın neresinde olurduk? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Sizin için hazırladığımız videomuzu izleyebilir, YouTube kanalımıza Abone Olarak bize destek olabilirsiniz.