2022

Her geçen yıl üzerine koyarak ilerlediğimiz yolculuğumuzda, 5 yılın üzerine bir değişikliğe gidilmesi gerektiğinin farkına vardık. Bunun için website tasarımımızı tamamen değiştirdik. Bu süreç biraz zorlu oldu ve uzun sürdü. Ancak güzel bir sonuç elde ettik. Bugüne dek sayfamızı ziyaret eden yüzbinlerce okurumuza yakışır bir website ile karşınızdayız. Göz yoran görsel yığınlarından uzak, metni yani bilgiyi öne çıkaran tasarımımızla sizlere hitap edeceğiz.

Birçok arkadaşımız aramıza katıldı bu süre zarfında. Birçoğu da aramızdan ayrıldı. Yeni insanlara açık bir ekip olarak hareket ettik ve edeceğiz. O nedenle eğer aramızda katılmak, hobi olarak metinler kaleme almak veya gerçekten ciddi bir metnini yayınlamak isteyen arkadaşlarımız bizimle iletişime geçebilir.

Websitemizin yanısıra sosyal medya hesaplarımızla da aktif bir şekilde paylaşımlarımıza devam ediyoruz. Bizleri oradan da takip etmek isteyen okurlarımız sitemiz üzerindeki bağlantıları tıklayarak linklere ulaşabilirsiniz.

Bizi takipte kalın, tarihle kalın…

2018

Kitaptarih.com 1. yaşını kutluyor. 27 Ocak 2017 tarihinde yayın hayatına başlayan internet sitemiz, geçen ilk yılın ardından emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Geçtiğimiz bir yıl içerisinde bazı yayın evleri ile iletişimde bulunduk, ortak kitap çekilişleri gerçekleştirdik ve bu bir yıllık süreçte ortaya koyduğumuz içerikler ile 21 bin 118 okura ulaştık.

Kitap incelemesitarih ve bilim tarihi formatımız ile başladığımız yayın hayatımız, yeni yıl ile birlikte farklı kategoriler ile daha da renklendi. KültürSanatSinema ve Biyografi gibi konularda içeriklerimiz ile yeni yayın yılımızda birlikte olacağız. Bu süreç içerisinde aramıza yeni ekip arkadaşları da katıldı ve gücümüze güç kattılar.

Son olarak siz değerli okurlarımıza da bir teşekkürü borç biliyoruz. Yeni dönemde yine kaynağından, araştırarak oluşturduğumuz içeriklerde buluşmak üzere.

2017

Tarihi ve kitabı var olmaları için birbirlerine ihtiyaç duyan iki kaynak gibi görebiliriz. Bu site ise bu kaynaklardan beslenerek bir sonuca ulaşma arayışının bir ürünüdür. Bu arayışımızda edindiklerimizi bu site aracılığıyla size ulaştırma çabasındayız. Tarih ve Bilim Tarihi alanında önemli eserlere başvurarak, tarihi olaylara değinerek ve kaynak olarak gördüğümüz değerli eserleri inceleyerek bunu sağlama niyetindeyiz. Kadim geçmişimiz bizim bunu yapmamızın en büyük nedeni diyebiliriz. Önümüzde kat edilecek uzun bir yol olduğunun bilincindeyiz. Olayları, kavramları ve eserleri çok yönlü bir şekilde ele alarak, hem kendimize hem de siz okurlarımıza farklı bakış açıları kazandırmak için yazacağız. Gün geçtikçe gelişeceğiz. Bunu hep birlikte yapacağız.