Grand Pera’da Mart ayı Kültür-Sanat Faaliyetleri

İstiklal Caddesi’nin kalbinde yer alan Grand Pera Mart ayı boyunca şölene ev sahipliği yapacak.  Çocuklara ve yetişkinlere yönelik tiyatro gösterimlerinden konserlere kadar onlarca faaliyeti kaçırmayın.

8 Mart Saat: 20.30 – Two Turkish Tennors (Müzikal): Konservatuvardan iki sınıf arkadaşının 20 yıl sonra sahne üzerindeki müzikal düellosuna tanıklık edeceğimiz “Two Tenors”un başrollerinden birinde hem uluslararası arenada hem de ülke çapındaki projelerde yer alarak sanatseverlerin beğenisini kazanmış opera sanatçısı Cenk Bıyık var.Diğer başrol ise tiyatro oyunlarının, televizyon yapımlarının ve sinema filmlerinin aranılan oyuncusu aynı zamanda eğitimli tenor Atılgan Gümüş’e ait.

9 Mart Saat: 20.00 – İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (Konser): İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, şehrin çeşitli mekanlarında klasik müzik dostlarını bir araya getiriyor.

12 Mart Saat: 20.30 – Opus Amedous Oda Müz. Festivali / Quarter Basson Ensemble (Konser): “6. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali” bu sene geniş, muhteşem ve rengârenkrepertuvarıyla oda müziğinin birbirinden güzel eserlerinisunacak. Festival, Avrupa ve Türkiye’nin başarılı ve ünlü müzisyenlerinin icralarıyla rönesans, barok, klasik, romantik ve modern müziğin birbirinden seçkin eserlerine yer verecek.

12 – 19 – 26 Mart Saat: 20.30 – Kurbanın Kalça Egzersizleri (Tiyatro): Kurbanın Kalça Egzersizleri, tüm kurbanlar için bir kılavuz görevi yapıyor. Oyun, bir hikâye, iki kurban ve altı egzersiz üzerine kurulu. Egzersizler, her kurbanın severek ve kolayca yapabileceği, hem de bedava bir hayata sığdırılabilecek türden…

13 – 21 – 28 Mart Saat: 20.30 – Masanın Altında Bir Kış (Tiyatro): Ünlü Fransız yazar Roland Topor’un 1964 yılında yazdığı Masanın Altında Bir Kış orjinal adıyla L’Hiver sous la table, Eraslan Sağlam rejisiyle yeni sezonda tiyatroseverler ile buluşuyor. Çevirmen bir kadının kirada otururken evindeki masanın altını bir göçmene kiralaması ile başlayan olaylar zincirinde, göçmen sorunlarına, bireyin etrafındaki kalabalığa rağmen yalnızlığına ve giderek küçülen ve yalnızlaşan bireyin sıkışmışlığına değiniliyor.

14 – 23 Mart Saat: 20.30 – Faust (Tiyatro): Her şeyi aşmış ve artık öğrenecek hiçbir şeyi kalmadığına inanan Doktor Faust, yeryüzündeki sınırlı yaşamın acısından kurtulmak için ruhunu Mephisto’ya yani şeytana satar. Mephisto, bunun karşılığında Faust’u bilgi hastalığından kurtaracaktır. Oyunda bir cadının hazırladığı iksirle Faust’un gençleşmesi sağlanır. Artık genç ve yakışıklı bir adam olan Faust, Gretchen adında güzel bir kızla karşılaşıp ona aşık olur. Bu güzel kızın Faust’un tutkusundan kurtulmasının yolu yoktur artık.

16 Mart Saat: 20.00 – İstanbul Dev. Türk Müz. Araş. Ve Uyg Top. (Konser): Topluluk, Türk Müziği’nin tarihi seyri içerisinde gelenekten gelen icrâ tavrına ve kurallarına bağlı kalarak etkinliklerini devam ettiriyor. 5 bayan 3 erkek ses ve 12 saz sanatkârından oluşan topluluğun sanat yönetmenliğini Dr. Murat Sâlim Tokaç yapıyor.

18 Mart Saat: 20.30 – Evli ve Zavallı (Tiyatro): Senaryosunu Yılmaz Okumuş’un yazdığı, yönetmenliğini Erdem Baş’ın yaptığı “Evli ve Zavallı” oyununda; oyuncu Seymen Aydın “Temel” karakterini, Buse Sinem İren ise “Fadime”yi canlandırıyor.

20 Mart Saat: 20.30 – İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu (Konser): Modern Folk Müzik Topluluğu, Türk kültürünün önemli bir parçası olan türküleri bütün içindeki yerini koruyarak farklı icra biçimleriyle sunarken, halk müziğine yeni ve çağdaş bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor. Tüm yöreleri kapsayan repertuarına Türk Müziği`nin sözlü ve sözsüz eserlerinden tasavvufi formdaki eserlerine, Klasik Batı Müziği`nden dünya müziklerine kadar pek çok tarzı ekleyerek daha geniş kitlelere ulaştırıyor.

21 Mart Saat: 20.30 – İstanbul Tarihi Türk Müzik Topluluğu Konseri (Konser): Solistliğini Güzin Değişmez ve Gediz Çoroğlu yaptığı İstanbul Tarihi Türk Müzik Topluluğu, en önemli kültür değerlerimizden olan Klasik Türk Müziğinin, özellikle Tasavvuf Müziği ve Mehter Müziği türlerinin, kendilerine has üslup ve icra özelliklerine sâdık kalınarak ortaya koyuyor.

23 Mart Saat: 20.00 – “Claude Debussy 100. Ölüm Yıldönümü” İDOB (Konser): 20. yüzyılın en önemli Fransız bestecilerinden biri olan Claude Debussy’nin ölümünün 100. Yılı anısına yapılacak olan konser müzikseverlere duygu dolu dakikalar yaşatacak.

26 Mart Saat: 20.30 – Kaan Sekban – Saçmalar (Talk Show): 10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurtdışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden ve kısa sürede çok satanlar listesine giren Tebrikler Kovuldunuz kitabının yazarı Kaan Sekban, kendi odasından yaptığı talk show’ları bir adım öteye taşıyarak seyirci karşısına çıkıyor ve plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar kendine has üslubuyla saçmalıyor!

27 Mart Saat: 20.30 – Yolculuğum (Tiyatro): Ethel Mulinas’ın kendi hikayesinden yola çıkarak yazdığı tek kişilik oyunu “Yolculuğum”; bir kadının Zümrüdü Anka kuşu misali küllerinden yeniden doğuşunu anlatıyor! Murat İpek’in oyunlaştırdığı oyunun yönetmenliğini Çiçek Dilligil üsteniyor.

30 Mart Saat: 20.30 – Ali Poyrazoğlu -Tamamla Bizi Ey Aşk (Tiyatro): Ali Poyrazoğlu + Yeşil Kabare Sunar: “Tamamla Bizi Ey Aşk” oyunu tiyatroseverlerle buluşuyor. Ali Poyrazoğlu’nun aynı adlı kitabından yola çıkarak yazdığı “Tamamla Bizi Ey Aşk” interaktif bir güldürü. Tökezlemiş gönül ilişkilerinin, düzeltilip yerli yerine oturtulmasının yöntemleri üstüne müthiş bir güldürü.

31 Mart Saat: 15.00 – Ege ile Gaga Aya Gidiyor (Çocuk oyunu): TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi Ege ile Gaga İstanbul Temaşa Tiyatrosu’nun prodüksiyonu ile sahnelerde. Yaşasın! Doğa Dedektifleri Ege ile Gaga yeni bir macera peşindeler. Bu kez bir tiyatro oyunu ile karşımızdalar.

31 Mart Saat: 12.00 “Hospi” (Yalvaç Ural ) Çolpanİlhan Sadri Alışık Sahne Oyuncuları (Tiyatro): Oyun, dişlerine çok iyi bakan Gıcır kız ile dişlerini bir kere bile fırçalamayan Unutkan’ın hikayesini anlatıyor.

Kategori:

Henüz yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.