15.İstanbul Bienali’ni Ziyaret Ettiniz Mi?

15.İstanbul Bienali için halâ zamanınız var.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 1987 yılından bugüne her iki yılda bir düzenlenmekte olan bienal sanatçılar ve izleyicileri buluşturan bir etkinlik değeri taşıyor. İKSV tarafıdan düzenlenmiş olan 14 bienal bu anlamda sanatçıları, eleştirmenleri ve sanatseverleri İstanbul’da buluşturuyor. Sao Paulo, Venedik ve Sydney bienalleri gibi Dünya’nın en prestijli bienalleri arasında gösterilen İstanbul Bienali bu yıl da 6 farklı mekanda sergilenmekte. İstanbul Modern, Pera Müzesi, Ark Kültür, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Yoğunluk Sanatçı Atölyesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nda siz ziyaretçilerini bekliyor.


İstanbul Bienali
, saymış olduğumuz tüm mekanlarda ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilmekte. İstanbul Modern, Ark Kültür, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Yoğunluk Sanatçı Atölyesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı Pazartesi günleri hariç diğer tüm günler saat 10.00-18.00 arası açık.

Pera Müzesi ise Pazartesi günleri kapalı olup, Salı,Çarşamba ve Perşembe günleri saat 10.00-19.00 arası, Cuma günleri saat 10.00-22.00 arası ve Pazar günleri ise saat 12.00-18.00 arası hizmet vermektedir.

Ziyaret için QR kodu edinmeniz gerekmekte. Bu kodu internet üzerinden veya sergi alanından da edinebilirsiniz. İnternet üzerinden QR kodunu edinmek isteyen ziyaretçiler burayı tıklayarak kayıt yapabilir ve QR kodunu edinebilir.

15.İstanbul Bienali ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için iksv.org adresini ziyaret edebilirsiniz.